Franchise

FRANCHİSE SİSTEMİ NEDİR

Franchise sistemi, markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir.

FRANCHİSE SİSTEMİNİN FAYDALARI

  • Tanınan bir markanın parçası olmak
  • Kurulu bir sistem üzerinden çalışmak
  • Eğitim, hukuk ve tanıtım desteklerinden faydalanmak
  • Belirli bir standarta ve kaliteye kavuşmak
  • Tanınmış markanın sağladığı sürekli müşteri imkanına kavuşmak
  • Sadece işinize odaklanmak, diğer birçok işleyişin bir merkezden yürütülmesi

Türkiye'de birçok marka franchise sistemi kullanarak şubeler açmaktadır. Fakat bu sistemin artılarının yanında muhakkak ki eksileride mevcuttur. Özellikle markaların uyguladığı franchise bedeli, marka kullanım bedeli, cirodan pay gibi kurallar, yatırımcıyı kazanç noktasında zor duruma düşürmektedir.

AUTOEXPER FRANCHİSE SİSTEMİ

Autoexper Franchise Sistemi

AUTOEXPER kendi geliştirdiği franchise sisteminde şube kazancı = müşteri memnuniyeti mantığını ön plana çıkartarak katı kurallardan feragat etmektedir. Yani AUTOEXPER hiçbir şubesinden franchise bedeli, marka kullanım bedeli, cirodan pay gibi ödeme istememektedir. Sadece kurulum maliyeti ve ortak giderler için aylık küçük bir bedel ile AUTOEXPER şubesi olabiliyorsunuz.

 

BÖLGE KORUMA SİSTEMİ

Bölge Koruma Sistemi

AUTOEXPER her bölgede tek şube ile hizmet verecek olup, şube karlılığı açısından aynı bölgeye farklı şube açılmayacaktır. Bu kapsamda şehirlerin il merkezinde bir adet, ilçe merkezlerinde bir adet, büyük şehirlerde ise her bir ilçe için 1 adet şube açılacaktır.